پلمپ امنیتی

پلمپ امنیتی

از لحاظ ظاهری پلمپ ها امنیتی دارای انواع مختلفی هستند و حتی می توان ظاهر آن ها را به صورت اختصاصی و منحصر به فرد طراحی و تولید کرد. برای مثال می توانید اطلاعاتی مانند لوگوی تجاری، شماره سریال، بارکد، داده های مختلف و موارد دلخواه دیگر را روی پلمپ ها هک کرد.

طراحی منحصر به فرد و همتاسازی پلمپ های امنیتی باعث می شود مطمئن شوید که هر پلمپ یکتا و غیر قابل تعویض است.با این راهکار شما می توانید مطمئن باشید که در صورت وقوع هرگونه دستکاری، تغییر، نفوذ غیرقانونی و غیره در محصولات شما این موارد قابل مشاهده و ردیابی خواهد بود.پلمپ های امنیتی مکانیسمی دارند که با آن ها می توان مدارک تغییر و دستکاری را مشاهده کرد و امنیت محصولات و کالاها را فراهم کرد.این گونه پلمپ ها می توانند در شناسایی مواردی مانند دزدی، آلودگی محصول به صورت عمدی یا غیر عمدی کمک کننده باشند. از پلمپ امنیتی معمولا برای بالا بردن امنیت ماشین های حمل و نقل، کانتینرهای وسیله های نقلیه، مخزن های شیمیایی، بارکش های هوایی بدون گمرک، پلمپ کنتور و دیگر پلمپ ها استفاده کرد.

این پلمپ ها یک روش ارزان و اقتصادی برای مشاهده و شناسایی موارد دستکاری و نفوذ در مکان های حساس هستند.

از رایج ترین مدل های پلمپ امنیتی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • پلمپ کانتینری Bolt Seal که با نام های پلمپ فشنگی و پلمپ ترانزیت شناخته می شود.
  • پلمپ کابلی که به آن پلمپ سیم بکسلی نیز گفته می شود.
  • پلمپ کنتور یا همان پلمپ سیمی گردشی.
  • پلمپ مهره ماسوره یا همان پلمپ کنتور آب
  • پلمپ تسمه ای فلزی که در حمل و نقل بسیار پرکاربرد است.
  • برچسب امنیتی که در دو مدل لیبل اثر گذار و لیبل بدون اثر تولید می شود.

همچنین نکته ای که بهتر است بدانید این است که اگر حلقه ای برای انجام دادن پلمپ وجود نداشته باشد، در این شرایط می توانید از برچسب امنیتی استفاده کنید که دارای قابلیت شناسایی بوده و می توانند شما را از هر نوع دستکاری و تغییر آگاه کنند.

پلمپ های امنیتی را میتوان به دو گروه اصلی تقسیم کرد:

  • یکبار مصرف
  • قابل استفاده مجدد

پلمپ امنیتی یکبار مصرف

پلمپ های امنیتی یکبار مصرف در حالت معمول از جنس های فلز یا پلاستیک ساخته میشوند و موادی که در ساخت آن ها استفاده میشود تاثیر زیادی بر روی میزان امنیت آن ها دارد. هر پلمپ امنیتی شناسه مخصوص خود را دارد که میتواند از مواردی مانند اسم و نام سفارش دهنده، لوگوی تجاری شرکت سفارش دهنده، شماره سریال و بارکد اختصاصی شرکت و غیره تشکیل شده باشد. همان طور که مشخص است پلمپی که دارای مشخصات خاص خود است به صورت تک و منحصر به فرد در بازار وجود دارد و افراد سودجو و کلاهبردار نمی توانند بعد از فک پلمپ خصوصیات و شرایط این پلمپ را با نسخه تقلبی آن جایگزین کنند.

پلمپ امنیتی با قابلیت استفاده مجدد

پلمپ امنیتی با قابلیت استفاده مجدد اغلب به صورت مکانیکی یا الکترونیکی هستند و فقط در جنس های پلاستیکی تولید نمی شوند. در حالت کلی و معمول از پلمپ های قابل استفاده الکترونیکی و مکانیکی در صنعت حمل و نقل استفاده می شود.از این پلمپ هابه اینصورت استفاده میشود که این پلمپ ها در پشت کامیون ها،تریلرها،و وسایل نقلیه حمل ونقل نصب می شود،ودر زمان نصب برروی آنها یک عدد اختصاصی و منحصر به فرد درج می شود که اگر درب آن ها باز شود این عدد تغییر خواهد کرد.

افزودن نظر شما